Oliwa z oliwek Extra Virgin Petrina to oliwa najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia na zimno. Tłoczona jest w czasie nie dłuższym niż 6 godzin od zbioru. Oliwa z Petriny znajduje się w ścisłej czołówce najlepszych światowych oliw z oliwek. Pozyskiwana jest wyłącznie w sposób naturalny, przy użyciu tradycyjnych procesów mechanicznych. Kolor oliwy z Petriny jest żółtawo – zielony, w zależności od dojrzałości oliwek podczas zbioru. Jej smak zwykle opisuje się jako połączenie subtelnej słodyczy z lekko gorzkawą nutą

 

Oliwa charakteryzuje się delikatnym owocowym zapachem. Oliwę z Petriny pozyskuje się bezpośrednio z odmian oliwek Koroneiki, które rosną we wsi Petrina na półwyspie Peloponez w prefekturze Laconia w Grecji – panują tu idealne warunki do upraw drzew oliwnych. Gaje oliwne znajdują się na wysokości od 160 do 270 m n.p.m. Warunki pogodowe Peloponezu pozwalają produkować rocznie około 300 ton oliwy z oliwek. 

 

Oliwa Premium Extra Virgin – Petrina

Oliwa Premium Extra Virgin – Petrina to produkt najwyższej jakości. Charakteryzuje się niezwykle wysoką zawartością polifenoli, takich jak oleuropeina, oleokantal i oleaceina. Zawiera również inne rodzaje aktywnych substancji naturalnych, takich jak flawonoidy (np. apigenina), lignany i wiele innych składników o unikalnych właściwościach odżywczych, ale przede wszystkim o bezcennej wartości dla ochrony zdrowia.

Cudowny lek

„Lekarstwo musi stać się naszym pożywieniem, a nasze jedzenie musi stać się naszym lekarstwem” Hipokrates 460-370 p.n.e.

Liczne badania naukowe, opracowania oraz doniesienia naukowców na całym świecie wykazały niezwykłe zdrowotne działanie oliwy z oliwek, która tak jak oliwa Premium Extra Virgin – Petrina charakteryzuje się wysoką zawartością polifenoli i innych korzystnych substancji naturalnych. W szczególności dotyczy to związków czynnych polifenoli, takich jak: oleuropeina, oleaceina, oleokantal, hydroksytyrozol, ligstrozyd, skwalen, tokoferole. Połączenie takich składników przyczyniać może się do poprawy stanu zdrowia. Wśród największych korzyści zdrowotnych znajdują się: 

 • Regulacja poziomu cholesterolu,
 • Regulacja ciśnienia krwi,
 • Wzmocnienie układu odpornościowego,
 • Ochrona przed chorobami układu krążenia,
 • Regulacja poziomu cukru we krwi (cukrzyca typu ΙΙ)
 • Ochrona układu pokarmowego (błona śluzowa przewodu pokarmowego),
 • Ochrona przed alergiami (silne działanie przeciwhistaminowe),
 • Ochrona układu nerwowego (silne wskazania do zapobiegania i hamowania progresji chorób Alzheimera i Parkinsona),
 • Ochrona i leczenie stanów zapalnych (silne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, podobne do działania ibuprofenu),
 • Silne działanie przeciwnowotworowe. (Neutralizuje wolne rodniki i zapobiega proliferacji i przerzutom komórek nabłonka piersi i prostaty, oraz zapobiega rakowi skóry i przewodu pokarmowego.)

Wartościowe składniki oliwy Petrina Premium Extra Virgin

Warte uwagi są w szczególności poniższe składniki:

Tyrosol

Zawarty w oliwie Petrina tyrosol ma dziesięciokrotnie silniejsze działanie przeciwutleniające niż zielona herbata. Chroni komórki centralnego układu nerwowego przed ekspozycją na toksyny. W oparciu o powyższe działanie tyrosol jest przedmiotem badań dotyczących przeciwdziałania chorobom Alzheimera i Parkinsona. Dodatkowo kolejną z jego zalet jest zdolność do spowalniania starzenia się komórek i aktywacji grupy genów odpowiedzialnych za długowieczność. Tyrosol jest również głównym związkiem oliwy z oliwek, który pomaga obniżyć cholesterol. Jego działanie przeciwutleniające może również pomóc w walce z wolnymi rodnikami, które mogą wpływać na DNA i prowadzić do chorób sercowo-naczyniowych lub raka.

Hydroksytyrosol

Posiada niezwykle silne działanie antyoksydacyjne i chroni układ sercowo-naczyniowy. Według różnych badań hydroksytyrozol może niszczyć także komórki rakowe i zapobiegać ich proliferacji.

Oleocantal

Wśród największych korzyści znajduje się działanie przeciwzapalne podobne do ibuprofenu, hamowanie postępu choroby Alzheimera, leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów, działanie przeciwnowotworowe i przeciwutleniające. Długotrwałe przyjmowanie małych dawek zapewnia ochronę przed chorobami układu krążenia i starzeniem. 

Oleaceina

Oleaceina jest pochodną hydroksytyrozolu i jest najsilniejszym przeciwutleniaczem w oliwie z oliwek.

Aglikon oleuropeiny 

Posiada silne działanie antyoksydacyjne i chroni przed chorobą Alzheimera.

Aglikon ligstrozydu 

Ma działanie przeciwutleniające i przeciwprzerzutowe.

  

W oliwie znajdziemy także tokoferole, skwalen, kwas oleinowy, b-karoten i wiele innych składników o niezwykłym działaniu ochronnym i leczniczym.

Co więcej – w 2012 roku Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) oficjalnie uznał, że codzienne spożywanie oliwy z oliwek o wysokiej zawartości polifenoli (hydroksytyrozolu i jego pochodnych) zapobiega utlenianiu złego cholesterolu, a tym samym zapobiega tworzeniu się blaszki miażdżycowej w naczyniach krwionośnych, chroniąc organizm przed wystąpieniem chorób układu krążenia* 

Oliwa Premium Extra Virgin – Petrina jest w 100% naturalna

Oliwa Premium Extra Virgin Petrina produkowana jest z wczesnego zbioru oliwek pochodzących ze starannie wyselekcjonowanych gajów oliwnych w wiosce Petrina, położonej na wschodnich zboczach góry Taygetos na półwyspie Peloponez w Grecji. Oliwa extra virgin jest efektem w 100% naturalnej uprawy, bez dodatku szkodliwych pestycydów. Wykorzystane do jej produkcji oliwki uprawiane są przy użyciu organicznych nawozów chemicznych, aktywnych mikroorganizmów oraz zielonego nawozu. Podczas procesu wykorzystywane są także metody płodozmianu i tworzenia zrównoważonych ekosystemów o bogatej bioróżnorodności, tak aby zapewnić niezbędne pokrycie glebowe.

Uczta dla zmysłów

Oliwa Premium Extra Virgin – Petrina oprócz właściwości zdrowotnych stanowi także ucztę dla zmysłów. Jej delikatny owocowy zapach zabierze nas wprost na słoneczne wzgórza oliwne Peloponezu w małej wiosce Petrina, położonej na wschodnich zboczach góry Taygetos w Grecji. Z kolei smak – lekki i przyjemnie gorzkawy będzie niezapomnianym doznaniem dla naszego podniebienia. 

Nagrody, wyróżnienia i certyfikaty oliwy Premium Extra Virgin – Petrina

Oliwa z Petriny brała udział w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach i była wielokrotnie nagradzana w różnych kategoriach. W 1951 roku na Krajowej Wystawie w Salonikach została odznaczona złotym medalem. W 1952 r. z tej samej wystawy wróciła z główną nagrodą, a w 1954 r. z dyplomem honorowym i złotym medalem. W latach 2018 i 2019 r., podczas Międzynarodowego Konkursu w Londynie oliwa z Petriny zdobyła brązowy medal w obu kategoriach: „JAKOŚĆ” i „WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE” (HEALTH CLAIM). W maju 2019 r. na Międzynarodowym Konkursie Oliwy z Oliwek w Nowym Jorku oliwa z Petriny zdobyła złoty medal, który uplasował ten produkt w czołówce światowych oliw z oliwek. Dodatkowo w 2020 ogłoszono wyniki Międzynarodowego Konkursu Oliwy z Oliwek „BERLIN GLOBAL OLIVE AWARDS 2020”, gdzie oliwa z Petriny zdobyła złoty medal w konkursie jakości i srebrny medal w kategorii zawartości wysokich polifenoli. 

Doceniana od czasów starożytnych

Już od starożytności znana ze swoich właściwości leczniczych i odżywczych, oliwa z oliwek jest jednym z kluczowych produktów w krajach śródziemnomorskich, a jej wartość dla odżywiania i zdrowia jest niepodważalna.

W starożytnej Grecji oliwa z oliwek była integralną częścią codziennej diety. W zależności od odmiany i jakości oliwek, oliwa dzieliła się na następujące kategorie: 

 • doskonałej jakości oliwa (wyprodukowana z lekko niedojrzałych oliwek) nosiła nazwę „omotrives” lub „omfakinon”,
 • dobrej jakości oliwa z oliwek zwana „deuteron geuma” (pochodząca z dojrzałych lub rozdrobnionych oliwek), nazywana także oliwą drugiego smaku, 
 • tłoczona z przejrzałych oliwek – „chydaion elaion”, określana mianem „zwykłego oleju”. 

Uznawszy zalety oliwy z oliwek, Homer nazwał ją „złotym płynem”, a Hipokrates „wielkim uzdrowicielem”. Co ciekawe – kodeks Hipokratesa zawiera ponad 60 zastosowań farmaceutycznych oliwy z oliwek. Był to produkt idealny na wszystko, od chorób skóry, urazów i oparzeń, po zapalenie ucha, a także schorzenia ginekologiczne.

Odniesienia do terapeutycznego działania oliwy z oliwek można znaleźć w różnych starożytnych źródłach, od Plutarcha, który wspomniał o leczeniu zapalenia gruczołu mlekowego za pomocą „hydrelaionu” (wody i oleju), po inskrypcje Asklepiosa z Lewiny i Teofrasta, który przedstawił informacje o składnikach oraz receptury na produkcję olejku aromatycznego

Wielcy starożytni lekarze, tacy jak Galen, Dioscorides i Diocles, mocno wierzyli, że oliwa z oliwek może być stosowana w leczeniu wielu chorób i zapewniać długowieczność i jakość w życiu codziennym.

* (Ε.U. 432/2012 str. 21 i 22):

«Polifenole oliwy z oliwek przyczyniają się do ochrony lipidów we krwi przed stresem oksydacyjnym. Oświadczenie można stosować wyłącznie w odniesieniu do oliwy z oliwek zawierającej co najmniej 5 mg hydroksytyrozolu i jego pochodnych (np. Kompleksu oleuropeiny i tyrozolu) na 20 g oliwy z oliwek. Aby móc skorzystać z tego oświadczenia, konsument powinien otrzymać informację, że korzystne działanie zapewnia spożywanie 20 g oliwy z oliwek dziennie. »

Ze względu na bardzo wysoką zawartość polifenoli (m.in. pochodnych tyryzolu i hydroksytyryzolu) spełnia założenia Komisji Europejskiej (rozporządzenie EU 432/2012), mówiące o prozdrowotnych korzyściach wynikających ze spożywania min. 20g oliwy dziennie.

Zapytaj o ceny i dostępność: 601 161 034